Komunikat: Planowany wykup akcji serii D i E

15.01.2015

Planowany wykup obligacji serii D i E

Informujemy, iż w związku z brakiem pewności zakończenia do dnia 16 stycznia 2015 r. przedłużających się negocjacji z podmiotami udzielającymi refinansowania (inwestorami prywatnymi i instytucjonalnymi), spłata zobowiązań spółki z tytułu wykupu 3 270 sztuk obligacji serii D ulegnie przesunięciu. Według stanu na dzień 15 stycznia wykup obligacji serii D nastąpi w dniu 19 stycznia 2015 r.

Zarząd ADMIRAL BOATS, wspólnie ze strategicznym inwestorem (posiadającym największy pakiet
akcji Spółki), podejmuje niezbędne działania i środki, aby niezwłocznie uregulować zobowiązania wobec posiadaczy obligacji serii D.

– Prowadzimy intensywnie rozmowy w celu pozyskania środków do wykupu obligacji. Chcę zapewnić
naszych obligatariuszy, że osobiście dołożę wszelkich starań, aby jak najszybciej uregulować nasze zobowiązanie względem nich – mówi Andrzej Bartoszewicz, prezes zarządu ADMIRAL BOATS.

Spółka będzie niezwłocznie informować o istotnych zdarzeniach związanych z uzyskaniem
finansowania poprzez przekazywanie informacji do publicznej wiadomości w formie raportów
bieżących.

Zarząd spółki zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. W ocenie Zarządu, zaistniała sytuacja nie ma związku z sytuacją operacyjną Spółki. Przesunięcie wykupu obligacji serii D jest sytuacją niezamierzoną i incydentalną, niezwiązaną z kondycją Spółki, a jest wynikiem nieuzyskania z odpowiednim wyprzedzeniem finansowania wykupu ww obligacji. Jednocześnie zapadające w tym samym terminie obligacje serii E zostaną wykupione zgodnie z warunkami emisji.

- Chciałbym przeprosić obligatariuszy za tę sytuację i zapewnić, że pracujemy nad jej rozwiązaniem. Podkreślam, że spółka jest w dobrej kondycji. Posiadamy znaczące aktywa, jak również należności. Podjąłem decyzję o zintensyfikowaniu odzyskiwania tych ostatnich, aby uzyskać odpowiednie przepływy pieniężne. Ubiegły rok stał pod znakiem ważnych inwestycji generujących dodatkowe koszty, czego efektem jest mniejsza ilość dostępnej gotówki. W związku z zakończeniem głównych inwestycji w Zakładzie w Tczewie nasza sytuacja w 2015 r. będzie już znacząco lepsza – dodaje Andrzej Bartoszewicz.

Przedstawiciele spółki udzielą wszelkich dostępnych informacji obligatariuszom. Zapytania prosimy kierować na adres: barbara.cybulska@admiralboats.com lub po numer telefonu: 605 040 988.
Pobierz plik

zamknij Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej